Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/siteorigin-panels/inc/styles-admin.php on line 390
Wizyta studyjna 27 – 30 maja 2018 r. - Praktyczna Szkoła Zawodu
Proszę czekać…
logotypy UE

Wizyta studyjna 27 – 30 maja 2018 r.

Dzięki gościnności Centro de Formación Profesional Altaviana w dniach 27 – 30 maja 2018 uczestniczyliśmy w kolejnej wizycie w Walencji. Przedmiotem spotkania była wymiana doświadczeń dotyczących testowanego modelu  kompetencji kluczowych oraz tutoringu. Pierwszy dzień wizyty poświęcony był tutoringowi oraz modelowi współpracy szkoły z pracodawcami. W oparciu o wyniki prowadzonych wśród uczniów ankiet, przedstawiono rezultaty dotychczasowych badań satysfakcji z tutoringu.

Przedstawiciele AltavIana omówili  metody pracy tutora oraz metodologię monitoringu  kompetencji zawodowych. Carmen Gascó przedstawiła metody pozyskiwania nowych pracodawców na praktyki uczniowskie oraz sposoby utrzymywania relacji z najlepszymi restauratorami w Walencji.

Ważnym punktem spotkania był wykład pt. „Szacunek dla wolności w  relacjach z uczniem”  prowadzony przez ojca Padre José, który przedstawił  kwestię nauczania oraz tutoringu z punktu widzenia etyka i nauczyciela.

Kolejny dzień poświęcony był tematyce pracy z trudnym uczniem oraz metodą wspierania jego rozwoju. Pierwszą sesje w Altaviana prowadziła psycholog Gem Sempere, która omawiała w jaki sposób wzmacniać relację z uczniem, który sprawia trudności wychowawcze.

Fatima Ribelles Segus wraz z uczennicami ze szkoły przedstawił w jaki sposób szkoła stara się zjednać uczniów poprzez wspólne przedsięwzięcia takie jak: uroczystości szkolne, wspólne przezywanie świąt czy wyjazdy integracyjne.

Następnie uczestnicy wizyty studyjnej udali się do Vabational Training School Xabec – szkoły zawodowej specjalizującej się w pracy z uczniami mającymi szczególne trudności szkolne.

Dodaj komentarz